Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas selleks et korterisse saada kolme faasilist elektrit peab olema kõigi KÜ liikmete nõusolek?26.03.2021

Tere,

Korteris on ühefaasiline elekter, kuid vaja oleks kolme faasi. Majal endal on valmisolek olemas.
Kas selleks on vaja kõikide korteriühistu liikmete eraldi nõusolekut või piisab enamus korteriühistu liikmete nõusolekust, ehk siis üle 50% häältest?
Ning kas selle jaoks tuleb kokku kutsuda üldkoosolek?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna elektrisüsteemi on korteriomanike kaasomandis, siis kohaldub selle muutmisele korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 39 lg 1, mis ütleb, et kaasomandi eseme ajakohastamiseks, sealhulgas energiatõhususe suurendamiseks, vajalike muudatuste tegemise, millega ei muudeta eriomandi eseme otstarvet ega kahjustata muul viisil ülemääraselt ühegi korteriomaniku õigustatud huve, võib otsustada üle poolte korteriomanike häältega, kellele kuulub üle poole kaasomandi esemest. Otsus tuleb vastu võtta korteriomanike üldkoosolekul.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ