Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas KÜ üldkoosolek saab otsustada, et korteriomanikud, kes ei lubanud ehitajaid oma rõdule, vastutavad ka fassaadikahjustuste eest?24.05.2021

Meie majal on "väsinud" maja välisseina vuukide täide. Enamikus sai täide uuendatud, kuid mõnede korterite omanikud ei lubanud oma avatud rõdule ehitajat seda tööd teostama. Kas saab üldkoosolek otsustada, et antud korteriomanikud vastutavad ka võimalike tekkivate kahjude eest? Rõdud on meil korteri ostu-müügi lepingus eraldi välja toodud korteri osana.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomaniku vastutust reguleerib (korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kõrval) võlaõigusseadus, mille kohaselt võib kahjunõude esitada iga isiku vastu, kes on kahju tekkimise eest vastutav. Kui ehitajate rõdule mittelubamine toob kaasa korterelamule või korteriomanikule kahju tekkimise, siis on nõude esitamine õigustatud.

Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ