Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korterühistu esimees võib olla mitte korteriomanik?15.06.2021

Kas korterühistu esimees võib olla mitte korteriomanik? Näiteks kas korteriomaniku abikaasa, kes pole sissekirjutatud sellesse korterisse võib olla korterühistu esimees? Kas juhatuse liikmeks olemine ja esimeheks olemine on seotud korteri omanikuks olemise või sissekirjutusega?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, seadus esitab korteriühistu juhatuse liiksmele kaks nõuet. Esiteks peab juhatuse liige olema teovõimeline füüsiline isik. Teiseks ei või juhatuse liikmeks olla isik, kelle suhtes kohus on vastavalt karistusseadustiku §-le 49 või 49 primm kohaldanud juhatuse liikmena tegutsemise keeldu või ettevõtluskeeldu, samuti isik, kellel on keelatud tegutseda samal tegevusalal, millel tegutseb mittetulundusühing, või kellel on keelatud olla juhatuse liige seaduse või kohtulahendi alusel.
Seega võib korteriühistu juhatuse liikmeks olla ka isik, kes ei ole korteriomanik.

Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ