Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas käituda kui naabri visatud suitsukoni süütas aknaraami, aga ta ei tunnista seda?26.10.2021

Rõdu on kinnine. Aknaraamid puidust, ülevalt visatud koni süütas raamid.
Kindlustust korteril ei ole aga ühistul on terve maja kindlustus. Arvatav koni viskaja on teada aga ta ei tunnista et tema seda tegi.
Ekspertiis toimub 08.10. Kuidas peab korteri omanik edasi tegutsema.
Tänan.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui korterelamu projekt näeb rõdu kinniehitamise puidust aknaraamidega ette, siis peab korteriühistu esialgse olukorra taastama, sõltumata sellest, kes oli kahju tekkimises süüdi. Kui aga rõdu on kinni ehitatud omavoliliselt, siis jaotub vastutus põlengu tagajärgede eest korteriomaniku, kelle rõdu on kinni ehitatud, korteriühistu ja põlengu tekitaja vahel.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ