Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistul on õigus otsustada mis kuulub, ei kuulu ühisvarasse?25.01.2022

Tere.
Ostsin korteri, nüüd selgus, et püstaku kanalisatsiooni toru lekib. KÜ ütleb, et peame seda toru kasutavate korteritega ise selle remondi eest maksma kuna see ei kuulu ühisvarasse, sest on kunagi ühistu koosolekul selline otsus tehtud. Kas ühistul on õigus otsustada mis kuulub, ei kuulu ühisvarasse?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, seda, mis kuulub kaasomandi eseme koosseisu ning mis mitte, ei saa seadusest erinevalt reguleerida. Kaasomandi eseme koosseis on sätestatud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahvis 4 lõikes 3 ja sama paragrahvi lõikes 4. Nende kohaselt on korteriomanike ühiseks kasutamiseks vajalikud seadmed kaasomandi eseme koosseisus ka siis, kui need asuvad eriomandi esemeks oleva hoone reaalosa piires.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ