Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas vannitoa siutoru vahetus on korteriomaniku või KÜ kohustus?31.01.2022

Tere. Vannitoa remondi käigus selgus, et siutoru on juba mõnda aega vähesel määral lekkinud. Ühistu teatas, et see on korteriomaniku kulu. Kas neil on õigus? Aastast 2016 siin olevast vastusest tundub, et pole, kuid äkki on sellekohane seadusemuudatus või -parandus mida ma ei osanud leida ega tõlgendada. Palusin ka sellekohast viidet seadusele, kuid sellele on siiani vastamata. Loomulikult soovin selle vahetada enne, kui pahandused pihta hakkavad. Remondi teostaja oli nõus ka siutoru vahetama. Kui ma nüüd selle omal initsiatiivil lasen vahetada, kas ma võin selle osa summast ühistult tagasi nõuda. Vaidluse korral napib mul vahendeid juristi palkamiseks. Korter kuulub seaduslikult minu alaealisele pojale, kellega me koos elame. Vastuses paluks ka sellekohast viidet. Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kinnitan, et sooja vee tsirkulatsioonitoru, ehk nn siutoru, on endiselt korteriomanike kaasomandi eseme osa. Seadusesäte, mis nii ütleb, on korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahv 4 lõige 3 ja sama paragrahvi lõige 4.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ