Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas vormistada notariaalselt kasutuskord?31.01.2022

Tere
Oman 2/5 mõttelist osa majas, kus 3/5 mõttelist osa omab teine isik (pole sugulane). Dokumentides on kirjas kaasomand 2/5 mõttelist osa ja 3/5 mõttelist osa.
Soovin oma majaosa panna kodulaenu võtmisel lisatagatiseks, aga pank tahab, et oleks kehtestatud notariaalne kasutuskord.
Minu küsimus, et kuidas seda kehtestatakse ehk siis mida on vaja selleks teha ja kuhu pöörduda?

Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kasutuskorra kokkuleppe osapoolteks kokku kinnistu kaasomanikud. Seega tuleb selle sõlmimiseks pöörduda teise kaasomaniku poole, et uurida, mis tingimustel on ta kokkulepega nõus. Soovitan selgitada ka seda, mis põhjusel te kokkulepet vajate, kuna kinnistu hüpoteegiga koormamine eeldab samuti kõigi kaasomanike nõusolekut.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ