Korteriomandiõigus

Küsimus: Millisel alusel saaksime sundühistu lõpetada, kui ostsime 3 ridaelamuboksi 4-st?28.02.2022

Tervist! Soetasime elukaaslasega 4 korteriga ridaelamul 3 korterit kaasomandina, millel sundühistu ja pole ühistu esimeest ega juhatust valitud ja pole siiani ühtegi ühistuga seonduvat majandamist tehtud. Millisel alusel saaksime sundühistu lõpetada?
Milliseid eeldusi see nõuab? Milliseid dokumente see eeldab? Ja kes saab sundühistut lõpetada antud olukorras?
Lugupidamisega

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, eeldan, et sundühistu all peate silmas korteriühistut. Korteriühistu lõpeb koos korteriomandite kustutamisega kinnistusregistrist. Korteriomandite kustutamiseks kinnistusregistrist peavad vastava avalduse allkirjastama kõik kinnisasjal (ühisel maatükil) asuvate korteriomandite omanikud.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ