Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on lubatav korteri vannitoas paigaldada põrandakütet kuumavee tsirkulatsioonist?19.04.2022

Tere
Kas on lubatav korteri vannitoas paigaldada põrandakütet kuumavee
tsirkulatsioonist? Kas seadus võimaldab seda teha, kui jah, siis
millised dokumendid (projektid, load, kooskõlastused) on selle jaoks
vaja? Aga kui mitte, siis millisele seadusele (normile vms) ma võiks
tugineda ja esitada korteriomanikule oma vastuväiteid seoses sellist
laadi põrandakütte paigaldusega?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna sooja vee tsirkulatsioonitoru näol on tegu kaasomandi esemega ning sellest on mõjutatud kõik korteriomanikud (näiteks vastutavad süsteemi korrrashoiu eest korteriomanikud ühiselt ning selles ringleva vee temperatuur ja veesurve mõjutab kõiki korteriomanikke), siis tuleb vannitoa põrandakütte tarbeks sooja vee tsirkulatsioonitorust soojusenergia võtmiseks, ning sooja vee torustiku selle tarbeks ümber ehitamiseks sõlmida korteriomanike kokkulepe. Selleks kohustab korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahv 38 lg 1.

Lisaks tuleb ehitusseadustiku lisa 1 kohaselt koostada korteris põrandakütte rajamiseks korterelamu küttesüsteemi ümberehitamise projekt ning võtta kohalikust omavalitsusest ehitusluba. Sealjuures on olulne märkida, et kohaliku omavalitsuse ehitusluba ei asenda korteriomanike kokkulepet.

Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ