Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida teha kui inimene ei allu meie maja korrale, juba 10 aastat meie hooldatud murul ei ole koht koertele ja kassidele?13.06.2022

Mida saab teha korteriühistu elanikuga, kes ei allu. On juba 10 aastat majas kord, et meie hooldatud murul ei ole koht koertele ja kassidele. Mida teha kui ei alluta kehtivale korrale. Kuidas saab majas kehtestada trahvid? Majas 15 korterit.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu ei saa korteriomanikku trahvida. Kui korteriomanik ei allu ühiselu reeglitele, siis lubab seadus nõuda temalt tekitatud rahalise kahju hüvitamist korteriühistule.
Oluline on lisada, et korteriomanikul on õigus kasutada kaasomandi eset vastavalt sihtotstarvele, ning seda õigust ei saa korteriühistu kasutuskorraga kitsendada.
Lugupidamisega, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ