Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas see on õige kui KÜ tasus rõdude klaasimise eest ja nüüd annab mitu kuud rõduomanikele oma osa tasumiseks?16.03.2023

Tere! Majas otsustati, et rõdude klaasimise eest tasuvad rõdude omanikud. KÜ tasus ehitajale arve ja esitas arve rõdude omanikele. Tasumise aeg 6 kuud. Nüüd üks ilma rõduta korteriomanik on tige, et miks kasutati tema raha rõduklaaside eest tasumiseks. Et see on laenu andmine. Minu arvates on see vahendusteenus. Minu arvates KÜ talitas õigest.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, rõduklaaside paigaldamine ja finantseerimisküsimuste näol on tegu tavapärase majandamisküsimusega, millega seotud küsimusi otsustavad korteriomanikud lihthäälteenamusega. Seega, kui enamus korteriomanikke leiab, et rõduklaaside paigalduse finantseerimine läbi korteriühistu, oli vajalik, siis nii ka on.

Tervitades, Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit