Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on seaduslik valida ja määrata vaid 3 KÜ juhatuse liiget, kuigi põhikirja järgi on ette nähtud 5 liiget?19.04.2023

KÜ põhikirja järgi on ette nähtud valida 5 juhatuse liiget, kas on võimalik seaduse järgi valida ja määrata vaid 3 juhatuse liiget?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, täpsemalt ütleb KrtS § 24 lg 2, et juhatusel võib olla üks kuni kolm liiget. Põhikirjaga võib ette näha käesolevas lõikes sätestatust erineva juhatuse liikmete arvu või selle ülem- ja alammäära.
Tõlgendan olukorda nii, et juhul, kui põhikiri sätestab 5-liikmelise juhatuse, siis on siin tegu ülemmääraga, millist sätet ei pea täitma.
Eelkirjeldatud tõlgendust kinnitab KrtS § 17 lg 2, mis ütleb: Kui põhikirja säte on vastuolus seadusega, kohaldatakse seaduses sätestatut.

Tervitades, Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit