Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas pean tasuma osa sunnirahast, kuigi sunniraha määrati ühistu tegemata töö tõttu?03.05.2023

Tere !

Päästeamet tegi korteriühistule trahvi.
Moodustada korterelamu keldrikorrusest omaette tuletõkkesektsioon, mille täitmise tähtaeg oli 31.12.2022 ning sellega kaasnes sunniraha summa 500 (viissada) eurot.
Korteriühistu kirjutas, et "Данные суммы будут включены в счет за 04/2023 всем квартирособственникам."
"Antud summa lisandub kõigile korteriomanikele 04/2023 arvesse."
See, et keldriust ei saadud õigeaegselt vahetatud tulekindla vastu on ühistu tegemata töö? Kas ma korteriomanikuna olen kohustatud tasuma osa sellest trahvist?

Lugupidamisega

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
korteriomanike kohustus tasuda korteriühistu kulude katteks raha, tekib korteriomanike üldkoosolekul otsuse alusel. Seega sõltub vastus sellest, kas sunniraha küsimuses on üldkoosolek otsuse teinud.

Asjaolu, et korteriühistu on sunniraha tekkimises ise süüdi, ei oma korteriomaniku kohustuse puhul tähtsust. Küll aga võib korteriühistu nõuda sunniraha hüvitamist oma juhatuse liikmetelt, kes oma hoolsuskohustust ei täitnud.

Lugupidamisega, Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit