Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu juhatuse poolt on õiglane jagada eelnenud kütteperioodi võlgnevus võrdselt kõigi korterite vahel?10.10.2023

Tere
Kas korteriühistu juhatuse poolt on õiglane jagada eelnenud kütteperioodi võlgnevus võrdselt kõigi korterite vahel või tuleb võlasumma jagamisel arvestada ka korterite suurust/ ruutmeetreid?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, vastavalt korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahv 40 lõikele 1 tuleb küttekulu jagada korteriomanike vahel vastavalt kaasomandi eseme suurusele. Sellest põhimõttest tohib kõrvale kalduda vaid põhikirjaga, juhul, kui küttekulu on korterites mõõdetud. Eeltoodust tulenevalt ei ole küttekulude korterite arvu järgi jagamine seadusega lubatud.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit