Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas võin oma korteris eemaldada radiaatori, kellelt luba ja kooskõlastust vaja küsida?10.10.2023

Tere.
Kas tohin oma korteris eemaldada radiaatori köögist. 60 korteriga elamu. Ringlus jääb alles ja elan ise viimasel korrusel. Torumees ütles et küttesüsteemi see ei sega. Kas on vaja mingit projekti ja kui kes seda siis teeb ja kuhu pean pöörduma?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteris asuvad radiaatorid on küttesüsteemi osa ning seeläbi korteriomanike kaasomandis. Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahv 34 lõige 2 reguleerib sellega seotud otsustuskorda nii, et kaasomandit valitsevad korteriomanikud korteriühistu kaudu. Eeltoodust tulenevalt saab küsimuse, kas radiaatori tohib, või ei tohi eemaldada, otsustada ainult korteriühistu.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit