Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas tuleb vormistada kaasomandis panipaiga üürile andmise otsus?11.12.2023

Kuidas tuleks korteriühistus vormistada korterelamu kaasomandiosas oleva mitteeluruumi (panipaiga) tasu eest kasutada andmise (üür) otsus sama elamu mõnele korteriomanikule?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, igal korteriomanikul on seadusest tulenev õigus kasutada kaasomandit ilma selle eest üüritasu maksmata. Seetõttu puudutab kaasomandi ühele kindlale korteriomanikule üürimine kõiki korteriomanikke. Seega peavad selle otsusega nõustuma kõik korteriomanikud.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit