Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas KÜ üldkoosoleku juhataja ja protokollija võib olla sama inimene?21.12.2023

Tere! Kas korteriomanike füüsilise üldkoosoleku läbiviimisel võib koosoleku juhataja ja protokollija olla samaaegsel üks ja see sama isik st mõlemad üheaegselt?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, mittetulundusühingute seaduse § 21 lg 6 kohaselt kirjutavad protokollile alla üldkoosoleku juhataja ja protokollija. Samas võib üks isik olla nii koosoleku juht, kui protokollija. Vastava otsuse peavad aga tegema koosolekul osalevad korteriomanikud hääletuse teel.

Lugupidamsiega,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit