Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on seaduslik, kui KÜ majanduskuludes on kulurida "muud kulud (matusteks)"?30.01.2024

KÜ majanduskuludes oli kunagi üldkoosoleku poolt vastuvõetud ning kinnitatud kulurida "muud kulud (matusteks)", s.o. teatud summa KÜ elaniku surma puhul, mida kas kulutatakse surnupärja ostmiseks või teatud summa ülekandmiseks arveldusarvele, hetkeseisuga see kanne ka kehtib. Kuivõrd seaduslik see on ja kas selline kanne võib üldse majanduskuludes sees olla?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomanike üldkoosolekul saab lihthäälteenamusega heaks kiita üksnes neid küsimusi, mis on seotud kaasomandi tavapärase valitsemisega (KrtS § 35). Kõikide muude kulude kogumiseks tuleb sõlmida korteriomanike kokkulepe (KrtS § 38) ning, kui sellist kokkulepet sõlmitud ei ole, siis saab selle tasumisest keelduda.
Lugupidamisega,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit