Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas see on normaalne, et haldusfirma ei võimalda KÜ juhatusel tutvuda kindlustuslepinguga, tahaks teada mille vastu on üldse kindlustatud?18.03.2024

Tere,
Meil on 24 korteriga korteriühistu ja juhataja. KÜ haldajaks on haldusfirma ja nad keelduvad meile näitamast kindlustuspoliisi. Tahame teada, mida on üldse majal kindlustatud. Haldus väidab, et on olemas konfidentsiaalsusleping ja ühistul ei ole õigus kindlustuspoliisist teda.

Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui haldusfirma korteriühistu soovile vastu ei tule, siis tasub kaaluda koostöö lõpetamist. Teine võimalus on paluda poliisi esitamist kindlustusseltsi käest.
Lugupidamisega, Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit