Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteri lahtisele rõdule kassivõrgu panemiseks on vaja korteriühistu luba?27.05.2024

Tere. Kas kortermaja lahtisele rõdule kassivõrgu panemiseks on vaja korteriühistu luba? Kui luba on vajalik, siis kas piisab korteriühistu juhatuse nõusolekust või peab selleks olema korteriühistu koosoleku otsus?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui luba on vajalik, siis juhatuse nõusolekust ei piisa, sest hoone välisilmet muutvates küsimustes on õigustatud otsuseld langetama vaid korteriomanike üldkoosolek. Samas seda, kas kassivõrgu näol on tegu hoone fassaadi sellise muutmisega, mis nõuab üldkoosoleku otsust, ma vastata ei julge. Sõltub visuaalsest vaadeldavuses, ohutusest, hoone asukohast, jne. Parim suunanäitaja on korteriühistu juhatuse seisukoht.

Tervitades,
Andry Krass
Eesti Omanike Keskliit