Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas eksabikaasa korterist välja kirjutada?25.11.2011

Tere.

Pärast lahutust sain enda nimele korteri, kuid eks-abikaasa keeldub ennast sealt välja kirjutamast. Kas seoses sellega, et ta on antud korterisse sisse kirjutatud on temal ka mingeid õigusi/kohustusi?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, sissekirjutuse ehk elukoha teate näol on tegemist rahvastikuregistri poolt peetava andmekoguga, mis ei anna seal registreeritud isikutele õiguseid.
Juhul, kui isiku elukoha teade ei ole Teie andmetel õige, siis on Teil õigus taotleda rahvastikuregistris andmete muutmist, kui on täidetud kõik kolm tingimust:
1) isiku elukohaks on märgitud Teile kuuluv korter ja
2) isikul ei ole õigust kasutada korterit oma elukohana ja
3) isik ei kasuta korterit elukohana.
Avaldus elukoha teate muutmiseks on võimalik esitada kohaliku omavalitsuse elanike registri või riigiportaali www.eesti.ee kaudu.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.