Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib meid trahvida veenäidu hilinemise pärast?05.12.2011

Tere!
Kas korteriühistul on õigus teha trahvi veenäidu õigeaegse mitteteatamise eest? Nimelt peame esimeseks kuupäevaks kell 17.00 teatama veenäidu aga saatsin meili teel ja avastasin järgmine päev, et meil ei olnud läbi läinud. Korteriühistu trahvis meid selle eest 10 euroga.
Kas korteriühistu võib meid trahvida?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, olukord, kus veenäidu edastamisega 1 päeva võrra hilinemise eest määrab korteriühistu trahvi, on vastuolus tsiviilseadustiku §-s 32 sätestatud hea usu põhimõttega.
Veenäidu pikaajalisel mitteteatamisel tuleb korteriühistul jagada veekulu lähtudes korteri m2-st.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.