Korteriomandiõigus

Küsimus: Korteriühistu nõuab turuhinnast 36 korda kallima teenuse eest tasumist, kuidas saan ennast kaitsta?08.12.2011

KÜ lasi trimmerdada väikese maalapi õuealal, mille reaalseks trimmerdamiseks kulub ca 10 minutit.
Selle eest maksis KÜ 66 eurot (esitatud arve alusel).
Turuhind peaks trimmerdamisteenusel olema ca 10 eurot/h.

Nüüd nõuab KÜ kogu raha minult kohtu kaudu, väites, et see maalapp on minu hooldada (väga jabur väide, mina pole oma sellekohast nõusolekut andnud).

Mille alusel ma ennast kaitsta saan?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, peaksite alustama korteriühistu põhikirjaga tutvumisest, mis sätestab korteriühistu õigused ja kohustused korteriomandi kaasomandi eseme (sh. kõnealuse maalapi) majandmisel. Korteriühistu põhikirja saate küsida nii juhatuse käest, kui ka mittetulundusühingute registrist.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.