Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib elektri eest võlgu olevas korteris elektri välja lülitada?14.12.2011

Tere! Kas korteriühistu võib (vastavalt KÜ üldkoosoleku otsusele) elektri eest võlgu (üle 3000 €) oleval KÜ liikmel, kes ei reageeri ei KÜ juhatuse ega isegi kohtutäituri väljakutsele, elektrivoolu välja lülitada?
Vastuse eest ette tänades A.S.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, võib küll, kuid vältimaks hilisemaid vaidlusi, on soovitav sellest kirjalikult ette teatada. Etteteatamisel soovitan lähtuda elektrituruseaduse paragrahvis 90 sätestatud korrast, mis näeb ette, et elektrienergia edastamise lõpetamisest tuleb vähemalt 15 päeva ette teatada.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.