Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida teha, kui naaber ei arvesta kaaselanikega?14.12.2011

Tere.
Elan üürikorteris, kus on ühiskasutatavad WC, dušš ja koridor. Üks üüriline aga käitub, nagu oleksid need tema omad, lisaks terroriseerib veel minu naist suheldes vene keeles. Lisaks valetab meie kohta. Näiteks: meie olevat kaasa toonud prussakad, me pidavat varastama ja nii edasi.
Ühistu ei suvatse enam probleemiga tegeleda, kuna kardavad teda, sest ta on nö. "paberitega".
Küsimus on, kuidas sellisel juhul käituda, kas mul on ka mingid õigused?
Vabandan, kui teema pole päris see.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu ülesandeks ei ole lahendada korterivaldajate omavahelisi suhteid. Kui tegu on üürisuhtega, siis tuleks pöörduda probleemi lahendamiseks üürileandja poole.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.