Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas peaks toimima korteriühistu juhatus, kui võlgnik soovib oma korterit müüa?20.12.2011

Korteriühistu liige soovib oma korteriomandit müüa:
1.kas selleks peab olema teiste korterite omanike nõusolek ja õigus teada ostja tagamaid? Kuidas peaks juhatus toimima?
2.kuidas peab toimima KÜ juhatus, kui müüja on võlglane ja pole veel kohtusse antud?
3.kui müüja on võlglane ja on alustatud kohtumenetlust.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomanik saab korterit võõrandada vabalt, selleks ei ole vajalik teiste korteriomanike ja korteriühistu nõusolek ka siis kui korteriomandil lasub võlgnevus ja/või selle suhtes käib kohtuvaidlus. Samas on korteriühistul õigus nõuda võlgnevuse tasumist uue korteriomaniku käest.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.