Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas kaasomandi puhul makstav tasu käib osade või omanike arvu alusel?27.12.2011

Tere! Kortermajas on neli kaasomandis korterit (üks registriosa), kaks neist on ühisomandis (kummagis korteris 2 ühisomanikku). Kohtuotsusega on määratud kinnistule juurdepääsu kasutamise eest makstav tasu võrdsetes osades kinnistu igakordse omaniku kasuks. Otsuse tegemisel on kohus lähtunud registiosadest. Kuidas peaks jaotuma makstav tasu kõigi omanike vahel? Kas nelja korteri vahel võrdselt või võrdselt kõigi kaasomanike vahel s.o kuue vahel?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, üldreegel on, et korteriomandi korrashoiu ja majandamisega seotud kulude jagamisel tuleb lähtuda korteriomandi kaasomandi eseme suurusest, mitte aga korteriomanike- või korteriomandite arvust.
Kui Teie juhtumi puhul on kohus otsustanud jagada juurdepääsu kasutamise kulu lähtudes registriosadest, so. korteriomandite arvust, siis tuleks sellest ka lähtuda.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.