Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu esimees peab liikmete kirjadele, avaldustele vastama?27.12.2011

Tere! Meie, 60 korteriga korterelamu ühistu liikmed, oleme juhatuse esimehele kurtnud oma muredest ja teinud ettepanekuid nii suuliselt kui ka vormistanud neid kirjalikult, jättes need KÜ postkasti. Et esimehe hallata on veel mitu sellist maja, siis ei jätku tal aega (või tahtmist) neile vastata või midagi konkreetselt lahendada. Kas kehtib mingi avaldustele vastamise kord ka KÜ esimeeste suhtes?
Vastuse eest ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, seadusega ei ole reguleeritud millise aja jooksul ja kuidas peab korteriühistu juhatus korteriomanike küsimusetele vastama. Samas on seda võimalik reguleerida korteriühistu põhikirjas.
Igal-juhul tuleb aga korteriühistu juhatusel kord aastas leida aega korteriühistu üldkoosoleku läbiviimiseks, millal nad loodetavasti vastavad korteriomanike poolt esitatud küsimustele.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.