Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriomanik võib nõuda ühistu juhatuselt andmeid teiste korterite kommunaalteenuste summade kohta?23.01.2012

Kas tavalisel korteriomanikul on õigus küsida ühistu juhatajalt sama maja teiste korteriomanike kommunaalarve andmeid (kütte maksumus, vee kulu, hooldustasu jne)?
Kas need andmed kuuluvad isikuandmete kaitse alla või ei?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, ma ei näe takistust, miks korteriühistu juhatus peaks varjama korteriühistu liikmete eest korteriomanikele esitatavaid arveid. Otseselt konkreetset olukorda reguleerivat seadusesätet, millele viidata, samas ei ole. Korteriühistu arvetega kogutakse kokku korteriühistu poolt vahendatud kaasomandi eseme korrashoiukulud, arveid maksvatel korteriomanikel peab olema võimalus kontrollida, et kulude jagamine toimub võrdsetel alustel. Isikuandmete kaitse seaduse sätted ei kulu antud juhul kindlasti kohaldamisele.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.