Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida saab korteriühistu teha omanikuta korteriga, millel on suur võlgnevus?01.02.2012

1,5 aastat tagasi suri korteriomanik, tal oli kaks last, poeg on vanglas ja tütar töötu. Korteri võlg on 820 euro. Meil tegutseb KÜ. Mida saab teha ühistu ja kas meil on õigus anda korter rendile, mitte kasvatada võlga? Pärandit nad ei ole vastu võtnud ja vaevalt võtavad.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistul ei ole õigust korteriomaniku korterit oma äranägemise järgi kasutada ka kõige üllama eesmärgi nimel. Kuna korteriühistul ei ole kahjuks otseselt võimalik pärimisega seotud probleemidessa sekkuda või seda kiirendada, siis tuleb Teil oodata ära aeg, kus korterile tekib uus omanik, mille järel saate tekkinud võla temalt välja nõuda. Soovitan küsida nõu ka kohalikust omavalitsusest.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.