Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistu arvelt võib ehitada autoparkla, see ei ole õiglane nende suhtes, kellel autot ei ole?13.02.2012

Tere.
Meil on kortermaja ees autoparkla, aga see on osadele inimestele liiga väike. Ühistu esimees ütles, et see tehakse ühistu arvelt ehk siis remondi kuludest. Kuna meil autot ei ole, kas see on õiglane, et seda tehakse ühistu arvelt? Või siis kui tehakse, kas siis ei peaks olema nii, et iga korter saaks ka omale autoparkimiseks koha? Või siis maksavad need inimesed omast taskust, kellel on autod?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, autoparkla rajamine korteriühistu rahade eest saab toimuda üksnes kõikide korteriomanike nõusolekul. Seega saate te ise kehtestada tingimused, mille täitmisel saab korteriühistu autoparkla rajada.
Korteriühistu ja korteriomanike vahelistest õigussuhetest räägib pikemalt minu poolt ajalehes Postimees avaldatud artikkel, mis on kättesaadav aadressil http://www.tarbija24.ee/599754/kes-kaitseb-korteriomanikku-korteriuhistu-eest/
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.