Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteri ostmisel on õigus nõuda vana kommunaalvõla maksmiseks graafikut?13.02.2012

Plaanis on osta korter, millel on kommunaalvõlga üle 6000 euro. Kuna korraga ei ole võimalik seda summat maksta, siis kas korteriomanikul on mingeid seaduslikke võimalusi ja õigusi nõuda maksegraafiku koostamist ja peatada viiviste kogunemine või mingeid muid õigusi, mis kaitseks korteriomaniku huve selles küsimuses? Kas vastav kokkulepe on võimalik ja tuleks sõlmida korteriühistuga notariaalselt?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, õigust nõuda võlgnevuse ajatamist korteri omandamisel ei ole, vastava kokkuleppe sõlmimine sõltub üksnes korteriühistu vastutulekust.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.