Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteri laiendusele peab olema kõikide korteriomanike nõusolek? 16.02.2012

Tere! Elan 9 korteriga kolmekordses majas ja 3 elanikku on omavoliliselt laiendanud endale elamisruume võttes ära majas ainsa pesemisvõimaluse (keldris oleva pesutoa) ning osa pööningust. Ehitusluba on antud märkusega, et ehitusluba ei anna õigust ehitada omaniku loata. Kas peab olema 100% kõikide elanike nõusolek? Kuidas peab sellises olukorras toimima, kui tegemist ju kõikide omanike kaasomandiga?
Tänades,
MT

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kaasomandi muutmiseks (sh.ehitamiseks) on vajalik kõikide korteriomanike nõusolek. Teil on õigus nõuda nii esialgse olukorra taastamist, ehitamisega tekitatud kahju hüvitamist aga samuti ka kaasomandit omavoliliselt kahjustanud korteriomaniku poolt tema enda korteri võõrandamist.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.