Korteriomandiõigus

Küsimus: Millised riskid kaasnevad korteriomanikule teise inimese sissekirjutusega?23.02.2012

Millised on korteriomaniku riskid, kui omanik annab isikule, kellega pole sõlmitud üürilepingut, kirjaliku loa sissekirjutuseks? Kas omanik saab isikut, kes ei ole lepingulises suhtes ega ei ole ka sugulane, välja kirjutada igal ajal nö. ilma selle isiku nõusolekuta? Kas sissekirjutust saab vormistada tähtajalisena?
Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, rahvastikuregistri seadus võimaldab eluruumi omanikul nõuda isiku rahvastikuregistrisse kantud elukoha aadressi andmete muutmist (ehk nn. tagaselja väljakirjutamist), kui korraga on täidetud kolm tingimust:
- isiku elukohaks on märgitud omanikule kuuluv ruum ja
- isikul ei ole õigust kasutada omaniku ruumi oma elukohana ja
- isik ei kasuta omaniku ruumi elukohana.
Tähtajalist elukoha registreerimist rahvastikuregistri seadus teha ei võimalda.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.