Korteriomandiõigus

Küsimus: Kui poeg on korterisse sisse kirjutatud, kas korteri müümiseks pean tema nõusolekut küsima?27.02.2012

Elan korteris täisealise pojaga (29.a.), tegu on alkohoolikuga, vägivaldne, ei käi tööl (8 a.), aga ta on sisse kirjutatud. Ta pole kunagi üüri maksnud, kuid pole nõus ka korterist lahkuma (kuigi korter on minu nimel). Soovin korterit ära müüa, mida selleks tegema peab? Kas enne peab kohus ta välja tõstma korterist või saab ka ilma tema nõusolekuta müüa?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, olukorras, kus isik ei ole nõus vabatahtlikult korterit vabastama, on ainsaks seaduslikuks lahenduseks korteri vabastamisel kohtu vastav otsus. Samas korteri müüki elukoha registeeringu küsimus otseselt ei takista, kuna selle saab jätta ka uuele omanikule lahendada.
Kokkuvõttes on Teil võimalik valida, kas lahendate poja sissekirjutuse küsimuse enne korteri müüki või müüte selle koos eelnimetatud probleemiga.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.