Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes ja kuidas saab osaleda korteriühistu üldkoosolekul, kui korteril on kaks omanikku?28.03.2012

Tere, kinnistuameti nimekirjas on korteril kaks omaniku. Kuidas ja kellel on õigus osaleda korteriühistu üldkoosolekul?

1.Kas üks kaasomanikest teeb volituse teisele, kui üks omanikest ei saa osaleda või volitust ei ole vaja?

2.Kui üks kaasomanikest on surnud ja pärimisasjad on korda tegemata, kuidas toimub siis osalemine üldkoosolekul? (kinnistu väljavõttel on ikka surnu nimi)

Ette tänades!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kaasomandis oleva korteri puhul loetakse korteriühistu liikmeteks kõik korteri kaasomanikud. Tulenevalt eeltoodust võivad korteriühistu üldkoosolekust osa võtta ka kõik kaasomanikud.
Juhul, kui kõik korteri kaasomanikud üldkoosolekust osa ei võta, siis tuleb eeldada, et neid esindab üldkoosolekul osalev korteri kaasomanik ilma, et ta peaks selle kohta eraldi volituse esitama.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.