Korteriomandiõigus

Küsimus: Tegin korteris remondi ja nüüd tahetakse kogu majas radiaatorid ära vahetada, kas pean sellega nõus olema, sest siis pean uuesti remondiga alustama?01.04.2012

Tere,

Maja, kus elan, ostsustas võtta Kredex renoveerimislaenu, mis tegelikult on ju tore. Mure aga selles, et lõpetasin just oma korteris remondi ja otsustasin radikaid mitte vahetada, nüüd aga ütleb korteriühistu, et meeldib see mulle või mitte, aga radikad pean laskma oma korteris ära vahetada või muidu kaebavad nad mind kohtusse. Kas minul kui korteriomanikul ei ole selles osas mingit sõnaõigust? Põhimõtteliselt ei oleks mul ju radikate vahetuse vastu midagi, aga see tähendaks mulle järjekordset remonti ja sellega ma nõus ei ole, et nad mu korteri maha lammutavad.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, Teie õiguseid kaitseb antud olukorras korteriomandiseaduse paragrahv 11 lõige 1 punkti 3, mille kohaselt peab korteriomanik võimaldama korteriomandi reaalosa kasutada teistel isikutel (st. korteriühistul), kui see on vajalik kaasomandi eseme (sh.küttesüsteem) korrashoiuks, KUID SEELÄBI TEKKINUD KAHJU TULEB KORTERIOMANIKULE HÜVITADA.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.