Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida peab tegema, et ahiküttega kortermajas vannituppa puuküttega saun ehitada?04.04.2012

Tere. Kas ja mis tingimustel võib korteris oleva vannitoa ringi ehitada puuküttega saunaks? Majas olevad korterid on ahiküttega.
Kuna majas on korteriühistu, siis kas kõigi ühistu liikmete nõusolek on vajalik?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kindlasti on vannitoa saunaks ümberehitamisel vajalik ehitusloa olemasolu. Kuna sauna rajamisega muutub endise vannitoa sisekliima ja selle mõju kortermaja konstruktsioonidele oluliselt, siis tuleks eeldada, et vannitoa ümberehitamise eelduseks on kõikide korteriomanike nõusolek.
Lugupidamisega,
Andry Krass