Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas elektripliidi võib gaasipliidi vastu välja vahetada teiste korterite omanike nõusolekuta?10.04.2012

Tere! Kui kortermajja on ette nähtud elektripliidid, kas tohib vahetada gaasipliidi vastu ilma teiste korteriomanike teadmata? Kas neil pole erinevad ohutusnõuded? Eriti kui seda on teinud juhatuse esimees ise?
Aitäh!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteris elektripliidi asemel gaasipliidi kasutmamiseks ei ole teistelt korteriomanikelt vaja nõusolekut kuna gaasipliidi paigaldamise näol ei ole tegu korteriomandi kaasomandi eseme muutmisega. Siiski kohustub korteriomanik tagama gaasipliidi ohutus- ja käitamisnõuete täitmise ning juhul kui see ei ole võimalik, on gaasipliiti kasutamine keelatud.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.