Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas üürnikul on õigus end korterisse sisse kirjutada või peaks see olema kokku lepitud üürilepingus?12.04.2012

Tere! On olemas kehtiv üürileping. Kas üürnikul on õigus end sissekirjutada üüritud korterisse kehtiva üürilepingu alusel? Lepingus on kirjas, et korter on antud kasutamiseks s.t. elamiseks 12 kuuks. Kas pean tegema eraldi lepingu lisa kuhu kirjutan, et ei luba korterisse sissekirjutamist?
Tänan!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, rahvastikuregistri seaduse paragrahv 40 lõige 6 kohaselt juhul kui isik ei ole elukohateates märgitud eluruumi omanik, siis piisab elukoha teate esitamiseks ja rahvastikuregistrisse kandmiseks üürilepingu olemasolust.
On küsitav, kas üürnikule elukoha teate esitamise keelamine on üldse vajalik ja põhjendatud, kuna üheltpoolt on iga isiku kohustus avaldada rahvastikuregistrile oma tegelik elukoht ning teiseltpoolt ei ole eluruumi omanikul kuigi keeruline endise üürniku elukohandmeid eluruumi aadressilt ühepoolselt kustutada.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.