Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteris võib gaasipliidi vahetada elektripliidi vastu teiste korteriomanike nõusolekuta?18.04.2012

Tere! Kui kortermajja on ette nähtud gaasipliidid, kas tohib vahetada gaasipliidi elektripliidi vastu ilma teiste korteriomanike ja ühistu nõusolekuta? Milline seadusesäte seda reguleerib?
Suured tänud!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteris gaasipliidi asendamiseks elektripliidiga ei ole teiste korteriomanike nõusolek vajalik, kuna gaasipliidi näol ei ole tegu korteriomandi kaasomandi esemega. Asjakohasteks seadusesäteteks on korteriomandiseaduse paragrahv 1 lõige 2 ja paragrahv 2 lõige 1, mis reguleerivad koosmõjus korteriomandi kaasomandi eseme ulatust.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.