Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas võin oma korteris radiaatorid eemaldada ja üle minna elektriküttele?11.05.2012

Tere,
Elan kolmekorruselises kortermajas kolmandal korrusel. Soovin eemaldada radiaatorid, aga ühistu esimees väidab, et radiaatorid kuuluvad korteriühistu omandisse.
Kuna küttearved on suured, soovin paigaldada elektrikütte.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomanikul ei ole õigust eemaldada korteris radiaatoreid. Radiaatorid on korteriomandi kaasomandi eseme osaks, mille korrashoiu, säilimise ja sihipärase kasutamise eest vastutab korteriühistu. Siit tulenevalt on korteriühistul ka õigus keelata radiaatorite eemaldamist.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.