Korteriomandiõigus


Küsimus: Millised nõusolekud ja kooskõlastused on vajalikud, kui soovin korterit laiendada pööningu arvelt?23.05.2012

Kui ma tahan oma korterile teha laiendust, ehk siis pööningu osa välja ehitada umbes 2 ruutmeetit, siis kas mul on selleks vaja mingit kooskõlastust? Ühistu on oma nõusoleku andnud, kuid alumine naaber ei ole ainukesena nõus.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.kvatro.ee

Tere, pööning kuulub korteriomandi kaasomandi eseme hulka ning sellest osa eraldamiseks on vajalik saavutada kõikide korteriomanike nõusolek. Seadusesätted, mis eelnimetatud küsimust õiguslikult reguleerivad on kinnistusraamatuseaduse § 34 primm ja korteriomandiseaduse § 8 primm.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.