Korteriomandiõigus

Küsimus: Millised nõusolekud ja kooskõlastused on vajalikud, kui soovin korterit laiendada pööningu arvelt?23.05.2012

Kui ma tahan oma korterile teha laiendust, ehk siis pööningu osa välja ehitada umbes 2 ruutmeetit, siis kas mul on selleks vaja mingit kooskõlastust? Ühistu on oma nõusoleku andnud, kuid alumine naaber ei ole ainukesena nõus.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, pööning kuulub korteriomandi kaasomandi eseme hulka ning sellest osa eraldamiseks on vajalik saavutada kõikide korteriomanike nõusolek. Seadusesätted, mis eelnimetatud küsimust õiguslikult reguleerivad on kinnistusraamatuseaduse § 34 primm ja korteriomandiseaduse § 8 primm.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.