Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida saan ette võtta, kui rõdul suitsetavate naabrite suits tuleb mulle tuppa?06.06.2012

Elan kortermajas ja olen hädas suitsetavate naabritega. Suvel on pea võimatu akent lahti hoida, pidevalt tuleb tossu tuppa.
Millised võimalused mul on selle vastu midagi ette võtta?
Kas korteriühistul on õigus keelata rõdul/aknal suitsetamine, kui üldkoosolekul hääletatakse selle poolt?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kahjulike mõjutuste näol on tegu korteriomanike vahelise (vaidlus)küsimusega, milleni korteriühistu otsustuspädevus ei ulatu. Siiski ei tähenda see veel seda, et korteriühistu ei või korteriomaniku tähelepanu juhtida kohustusele hoiduda tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud või läheb vastuollu teiste korteriomanike õigustatud huvidega.
Olukordadeks, kus korteriomaniku poolt tekitatavad kahjulikud mõjutused ei lõpe ka peale tähelepanujuhtimist, annab korteriomandiseaduse paragrahv 14 Teile võimaluse nõuda kohustust rikkunud korteriomaniku korteri võõrandamist.

Lugupidamisega,
Andry Krass
õigusteaduse magister