Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu peab küsima korteriomanike luba reklaamide paigaldamiseks ja kas saadav tulu on ühistu tulu?06.06.2012

Kas korteriühistu võib sõlmida lepingu seinareklaamide paigaldamiseks üldkoosoleku otsusega ilma kõigi omanike volitusteta ja võtta saadav tulu KÜ arvele nagu sissemaksed omanikelt. Kes on tulu saaja, kes maksab maksud?
tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, tänan küsimuse eest!
Korteriühistul puudub seinareklaamide paigaldamise üle otsustuspädevus. Juhul, kui korteriühistu sellise lepingu siiski sõlmib, siis saab see olla õiguslikult korrektne üksnes juhul, kui eelnevalt on vastava õiguse korteriühistule delegeerinud KÕIK korteriomanikud.
Sõltumata sellest, kas korteriühistu on sõlminud seinareklaami lepingu õiguslikult korrektselt või mittekorrektselt, kuulub sellest lepingust tulenev tulu korteriomanikele ning see jagatakse nende vahel lähtudes korteriomandite suurusest.

Lugupidamisega,
Andry Krass
õigusteaduse magister