Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu uus juhatus vastutab tagantjärele vana juhatuse otsusest tingitud trahvi eest?25.06.2012

Meie korteriühistul on paigaldatud fonolukud selliselt, et need ei vasta tuleohutusnõuetele. Paigalduse on organiseerinud vana juhatus aastaid tagasi. Juhatus on vahetunud ning nüüd on tehtud korteriühistule ettekirjutus Päästekeskusest ja ettekirjutuse mittetäitmise korral tehakse trahv. Ettekirjutust ei ole võimalik etteantud tähtajaks täita, kuna korteriühistul puuduvad selleks vabad vahendid.
Kui trahv tehakse korteriühistule, kas siis uue juhatuse liikmetelt on õigus nõuda trahvi tasumist "solidaarselt" oma rahakotist?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu juhatus on korteriühistu esindusorgan ning selle ülesandega ei käi kaasas isiklik vastutus korteriühistule esitatavate ettenägematute ja/või nendest sõltumatute kahjunõuete eest. Seega trahvi tasumist juhatuse liikmetelt korteriühistu nõuda ei saa.

Lugupidamisega,
Andry Krass
õigusteaduse magister