Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas toimida kui korteriomaniku võlg on antud üle inkassosse?10.08.2012

Tere.
Kui korteriomaniku võlg on antud üle maksekäsu kiirmenetlusse, kas korteriühisus peab sõlmima võlglasega otse maksegraafiku (kui võlgnik seda soovib) või peab ta seda tegema siis kui see teade tuleb inkasso poolt?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, maksegaafiku sõlmimisega peavad nõus olema mõlemad pooled ning selle sõlmimist ei ole võimalik teisele poolele peale sundida. Samas ei tähenda eeltoodu seda, et korteriomanik ei tohi võla vähendamiseks korteriomanike ühisusele osamakseid teha.
Olukorras, kui Teil tekib arusaamatus selles, kas tasuda võlg korteriomanike ühisusele või Inkassofirmale, tuleb võla tasumise adressaadina eelistada korteriomanike ühisust, kui esialgset võlausaldajat.

Tervitades,
Andry Krass
Õigusteaduse magister