Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes vastutab kortermaja rõdupiirde seisukorra ja ohutuse eest?12.08.2012

Tere!

Tahtsin küsida, kes vastutab paneelmaja rõdupiirde seisukorra ja ohtuse eest? Kas korteri omanik või korteriühistu?

Juhul kui rõdupiire vajab väljavahetamist, kes kannab kulud?
Kelle ja millised nõusolekud on vajalikud rõdupiirde vahetamiseks?

Tänud!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, paneelmaja rõdupiirete seisukora eest vastutavad korteriomanik kui korteriühistu ühiselt ning nende amortiseerumise korral võivad mõlemad neid ka remontida/vahetada ilma eelneva kooskõlastuseta.
Rõdupiirete remondi või väljavahetamise kulud kannavad korteriomanikud korteriühistu kaudu lähtudes korteriomandi suurusest.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.