Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida teha kui korteriühistu juhatus ei täida oma kohustusi ja nendega pole võimalik kontakti saada?12.08.2012

KÜ juhatuse liikemeid ei ole võimalik juba mitmendat kuud tabada ei telefoni ega e-maili teel. Majandusaasta aruanded on esitamata. Juhatuse koosolekute ja ühistu üldkoosolekute protokolle pole korteriomanikele näidatud. Osadele korteritele ei esitata enam kommunaalkulude arveid jne.

Ehk mida saab teha korteri omanik või kuhu ta peab pöörduma, kui KÜ juhatus ei täida oma kohustusi ja KÜ juhatust pole võimalik seduslike vahenditega kuidagi kätte saada?

Kes maksab KÜ juhatuse tegevusetuse poolt põhjustatud trahve ja viiviseid?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
olukorras, kus juhatus ei täida oma kohustusi, saab korteriomanik algatada korteriühistu üldkoosoleku kokkukutsumise uute juhatuse liikmete valimiseks.
KÜ juhatuse tegevusetuse tulemusena tekkivad trahvid ja viivised maksab korteriühistu, kes saab need hiljem juhatuse liikmete käest välja nõuda.

Lugupidamisega,
Andry Krass