Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas saan ennast kaitsta, kui alumise korteri omanik väidab, et minu korteri remondi tagajärjel on tal 5 kuud hiljem tekkinud põrandasse pragu?16.08.2012

Tere,

Mureks siis see, et korteri remont hakkab lõppema ja alumine naaber on rääkinud ehitusmeestega, et tema põrandasse on tekkinud pragu ehitustöö tulemusel.
Kõik korteri lammutustööd on tehtud ca 5 kuud tagasi.
Ise pole veel naabriga kohtunud ja sel teemal suhelnud. Kas olen kohustatud talle maksma hüvitist kui ta seda küsib? Milline oleks asja lahendus?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui alumise korteri kahjustused on tekkinud Teie korteri remondi tulmusena, siis olete kohustatud tekkinu kahju hüvitama. Juhul kui te oma naabriga kahju suuruses kokkuleppele ei jõua, siis on praktikas sageli kasutatud erapooletu eksprdi abi ning suuremate kahjude korral pöördutud ka kohtusse.
Lugupidamisega,
Andry Krass
Õigusteaduse magister